pedagog.net.ua - Педагог - персональний сайт Ольги Саламахи

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/menu.inc on line 745.
RSS-матеріал
Site news
Адреса URL: http://pedagog.net.ua/
Оновлене: %count рік 4 тижня тому

7 клас. 23 урок. Гармонійне середовище людини

Пт, 2020-04-10 23:13
Зв'язок суспільства з природою полягає не тiльки в їх спiльному iснуваннi – а знаходить своє вiдображення в активнiй взаємодiї одне з одним. У системi “природа – суспiльство” найбiльш рухливим є другий елемент, при цьому темпи iсторичного розвитку суспiльства безперервно збiльшуються. Сама ж природа за час iснування на Землi людського суспiльства iстотних змiн не зазнала. Бiльше того, характерна риса сучасного етапу взаємодiї природи i суспiльства полягає в тому, що суспiльство має такий великий вплив на природу, призводить до таких змiн у ній, що саме це здебільшого і визначає характер протiкання зворотного процесу – впливу природи на розвиток суспiльства.
Категорії: + Оновлення

7 клас. 22 урок Ландшафтна архітектура

Пт, 2020-04-10 23:08
Ландшафтна архітектура — об'ємно-просторова організація території, об'єднання природних, будівельних і архітектурних компонентів у цілісну композицію, що несе певний художній образ. Подібно архітектурі і містобудуванню ландшафтне мистецтво належить до просторових видів мистецтва.
Категорії: + Оновлення

7 клас. 21 урок. Взаємозв'язок природніх форм із середовищем людини

Пт, 2020-04-10 22:52
Дизайн подвір’я приватного будинку – можливість кожного спробувати себе у ролі ландшафтного дизайнера. На що потрібно звернути увагу та яких правил дотримуватися, впорядковуючи прибудинкову ділянку своїми руками. Перше-зони відпочинку. Один із сучасних трендів – облаштування екстер’єру дому під зони відпочинку: їдальню просто неба з мангалом, дитячий майданчик, простір з гамаком і міні-басейном чи мініатюрним полем для гольфу. Друге: Озеленення. Озеленити подвір’я своїми руками можна за допомогою газону, кущів, клумб, альпійської гірки з водоспадом, фруктового саду. Третє: Декор. Доповнити дизайн подвір’я можна цікавими декоративними елементами: садовими статуями, вазонами, старими меблями тощо. Обов’язково подумайте про освітлення.
Категорії: + Оновлення

7 клас. 20 урок. Моделювання предметного середовища

Пт, 2020-04-10 22:40
В процесі естетичної діяльності перетворюється не лише навколишній світ, предметне середовище, побут, але й підноситься культура самих людей, як суб’єктів естетичної діяльності. Розвивається і удосконалюється творче бачення, відчуття форми, кольору, пропорцій, вміння асоціативно мислити, шукати аналогії, гармонійно поєднувати різні види діяльності, організовувати своє життя, працю, побут так, щоб отримувати максимальне задоволення і духовну насолоду.
Категорії: + Оновлення

7 клас. 19 урок. Тривимірність об'єктів у просторі

Пт, 2020-04-10 22:35
Ми живемо в тривимірному просторі, тому у будь-якого об’єкта або споруди вимірюється його довжина, висота і ширина. Саме тривимірністю і відрізняється всяка об’ємно просторова композиція, це – її головна властивість. Тому, наприклад, при роботі над проектом будівлі, в якості основної композиційної завдання слід визначити його об’ємність, використовуючи різні точки спостереження. Якщо в композиції переважає одна з величин-показників, то вона і додає композиції відповідну характерну особливість . Наприклад, якщо будинок висотне, в його параметрах і характеристиках переважає висота. Якщо протяжне – то в наявності переважання довжини. Якщо ж будівля плоске – тут запанував параметр ширини.
Категорії: + Оновлення

7 клас. 16 урок. Об'ємно-просторова форма

Пт, 2020-04-10 22:22
Об’ємно-просторова композиція – це свого роду спроба людини упорядкувати навколишній простір певним чином. Даний термін часто зустрічається в архітектурі, живописі, будівництві, ландшафтному дизайні. Просторова композиція в архітектурі утворюється традиційно трьома засобами: розташування об’єму в просторі; взаємним ставленням пропорцій, симетрій, квітів, масштабуванням архітектурного об’єму, його частин і деталей; включення в композицію і активне використання елементів садово-паркового мистецтва, живопису або скульптури.
Категорії: + Оновлення

7клас. Урок 15. Різдв'яний вертеп

Пт, 2020-04-10 22:17
Різдвяний вертеп - це старовинний ляльковий театр, на Русі його показували на Різдво Христове і на святках. У ці дні група людей ходили по домівках, прославляли Христа і показували вертеп. ... Ляльок кріпили на стрижні і водили їх по прорізах, зробленим в сцені, або управляли ними зверху, як маріонетками.
Категорії: + Оновлення

7 клас. Урок 13. Монументальне мистецтво

Пт, 2020-04-10 22:02
Монументальний живопис — це живописне зображення на внутрішніх або зовнішніх поверхнях архітектурних споруд. Зміст і образне вирішення композиції може бути самостійним, але вони не мають суперечити архітектурному стилеві споруди або інтер’єру, де знаходяться. Монументальний живопис буває кількох видів: мозаїка, фреска, вітражі.
Категорії: + Оновлення

7 клас. 12 урок Сценічний простір

Пт, 2020-04-10 21:47
Сценографія — галузь образотворчого мистецтва, що її завданням є оформлення простору сцени і надання візуальної оправи театральній виставі за допомогою пластично-малярських засобів та світлових ефектів. До сценографії належить також компонування сценічних реквізитів і костюмів. Устрій театральних приміщень змінюється. Сьогодні, коли театри переважно ремонтуються і модернізуються, а нові споруджуються дуже зрідка, постає питання: То ж як потрібно будувати театри, щоб ансамбль сцени і глядацької зали відповідав сучасним вимогам? У багатьох міських театрах до тепер можна знайти класичну сцену-коробку, якою облаштовували театри у XVIII і на початку XIX століття – тоді місця хизування дворянства. Особлива прикмета таких театрів – це ложі, де дворяни мали змогу показатися й усамітнитися серед рівних собі. Коли влада перейшла до рук буржуазії, театри продовжували будувати за зразком колишньої придворної сцени. І лише після Другої світової війни, коли на місці зруйнованих театрів почали зводити нові, концептуальні рішення ансамблю сцени і глядацької зали змінилися, вони стали більш функціональними. Багато міст вирішили відокремити оперні театри від драматичних.
Категорії: + Оновлення

7 клас, 11 урок. Екстер'єр та інтер'єр

Пт, 2020-04-10 21:38
Всі ми хочемо приголомшливий будинок, який буде виділятися серед інших, але в той же час ми хочемо, щоб він гармонійно поєднувався з прибудинковими територіями.Тому хочу вас позняйомити з таким поняттям як дизайн екстерєру. Екстерер- це художній і архітектурний зовнішній вигляд будинків,що забезпечує людині сприятливе естетичне сприйняття. Процес оформлення фасаду будинку (екстер'єру) може бути досить складним, необхідно підібрати кольори, матеріали, збалансувати форми і лінії - це робота не для дизайнерів початківців. Ви коли-небудь замислювалися, що робить зовнішній вигляд будинку привабливим? Чому деякі будинки на вулиці змушують вас зупинитися і захоплюватися їхьою красою? скоріше за все, що при оформленні цих приголомшливих будинків враховувалися деякі ключові принципи дизайну. Так, в будь-якому дизайні, інтер'єру або екстер'єру, необхідно слідувати деяким простим правилам оформлення для того щоб кінцевий результат радував око.
Категорії: + Оновлення

7 клас. Національні традиції в архітектурі

Чт, 2020-04-09 11:08

З поміж усіх видів мистецтв архітектура найбільш різнопланово пов’язана з суспільством, його історією, культурою, політикою, соціально-економічним устроєм, природою та кліматом. В культурі, архітектурі як мистецтві високого соціального призначення найбільш повно віддзеркалюється національна самобутність та ментальність народу. Проблема національної неповторності, своєрідності, спадкоємності та розвитку національних традицій в українській архітектурі протягом багатьох років привертає глибоку увагу науковців, майстрів архітектури та мистецтва.

Категорії: + Оновлення

7 клас Культурне та природне середовище людини.

Чт, 2020-04-02 14:33

Система «людина — життєве середовище» є складною системою в тому розумінні, що в неї, як правило, входить велика кількість перемінних і між якими існує велика кількість зв'язків. Відомо, що чим більше перемінних та зв'язків між ними має система, тим важче ці зв'язки піддаються математичній обробці і виведенню універсальних законів. Складність вивчення систем «людина — Життєве середовище» зумовлюється також і тим, що ці системи є багаторівневими, містять у собі позитивні, негативні та гомеостатичні зворотні зв'язки. Людина є одним з eлeмeнmiв зазначеної системи, в якій під термі­ном «людина» - розуміється не лише одна істота, індивід, а й група людей, колектив, мешканці населеного пункту, регіону, країни, сус­пільство, людство загалом.

Категорії: + Оновлення

7 клас. Перспектива вулиць

Ср, 2020-04-01 17:03
Необхідно виділити наступні етапи при малюванні, враховуючи явище перспективи: Перший етап. Спочатку потрібно намалювати лінію горизонта, відносно якої ми побудуємо композицію. Показати образ вулиці, для цього прямокутниками позначемо будинки. Також покажемо дорогу, уздовж, якій стоять будинки. Другий етап. Прорисовуємо кожен будинок вулиці окремо. Малюємо дерева, кущі, та людей. Третій етап. Накладаємо на малюнок вулиці тіні, так як ми малюємо її в день.
Категорії: + Оновлення

7 клас Стиль в архітектурі

Ср, 2020-04-01 16:52

Питання про стиль дуже тісно пов’язане з історією архітектури. Особливості того чи іншого стилю відбиваються в її спорудах, як у кам’яному літопису світової історії. Протягом багатьох тисячоліть архітектура завдяки своєму суспільному значенню, великим розмірам її творів та довгочасності фізичного існування займає центральне місце в художньому доробку людства. Вивчаючи величезні дольмени, піраміди, стародавні храми, церкви, палаци та житла різних епох, сучасні археологи й історики змогли відтворити не тільки художні смаки й ідеали різних народів, їхнього світосприймання, але й особливості суспільного життя й побуту, стиль життя стародавніх народів.

Категорії: + Оновлення

7 клас. Стиль в архітектурі

Ср, 2020-04-01 16:52

Питання про стиль дуже тісно пов’язане з історією архітектури. Особливості того чи іншого стилю відбиваються в її спорудах, як у кам’яному літопису світової історії. Протягом багатьох тисячоліть архітектура завдяки своєму суспільному значенню, великим розмірам її творів та довгочасності фізичного існування займає центральне місце в художньому доробку людства. Вивчаючи величезні дольмени, піраміди, стародавні храми, церкви, палаци та житла різних епох, сучасні археологи й історики змогли відтворити не тільки художні смаки й ідеали різних народів, їхнього світосприймання, але й особливості суспільного життя й побуту, стиль життя стародавніх народів.

Категорії: + Оновлення

7 клас. 7 урок Архітектура

Ср, 2020-04-01 16:42
Архітектура, чи зодчество – мистецтво створення споруд, які формують просторове середовище для життя і діяльності людини. Водночас зведення будівель має відповідати духовним потребам людства, впливати на його естетичний смак Слід зазначити, що архітектура формує ансамблі будинків, проспекти, вулиці, майдани міст, садово-паркові комплекси. В мистецтві архітектури виділяють три основних роди: Архітектура об'ємних споруд, до складу якої входять житлові, громадські та промислові будівлі. Ландшафтна архітектура пов'язана із створенням садово-паркового комплексу. Містобудівництво, що займається плануванням нових міст, а також реставрацією та оновленням старих районів.
Категорії: + Оновлення

7 клас. 7 урок Архітектура

Ср, 2020-04-01 16:42

Архітектура, чи зодчество – мистецтво створення споруд, які формують просторове середовище для життя і діяльності людини. Водночас зведення будівель має відповідати духовним потребам людства, впливати на його естетичний смак Слід зазначити, що архітектура формує ансамблі будинків, проспекти, вулиці, майдани міст, садово-паркові комплекси. В мистецтві архітектури виділяють три основних роди: Архітектура об'ємних споруд, до складу якої входять житлові, громадські та промислові будівлі. Ландшафтна архітектура пов'язана із створенням садово-паркового комплексу. Містобудівництво, що займається плануванням нових міст, а також реставрацією та оновленням старих районів.

Категорії: + Оновлення

Маркування споживчих товарів

Вт, 2020-03-31 13:53

Мультимедійний супровід до роботи в рамках міні проєкту " Маркування сподмвчих товарів".

Категорії: + Оновлення

Якісне дистанційне шкільне навчання. Як зробити правильний вибір?

Пн, 2020-03-23 15:43

На сьогодні це питання більш ніж актуальне для мільйонів батьків. Чим більш відповідальне рішення, тим воно складніше, а що може бути важливіше, ніж майбутнє дитини.

Проблеми, викликані вимушеним карантином, завели у глухий кут як батьків, так і вчителів очних шкіл. На жаль, на сьогодні більшість закладів освіти здатні працювати з дітьми лише через групи в меседжерах, надсилаючи завдання на самостійне опрацювання та сканкопії підручників. Також виникають онлайн платформи, які працюють з такими ж інструментами.

Подібні форми навчання є простим дистанційним спілкуванням, а не повноцінним дистанційним навчанням.

В першу чергу, дистанційне навчання передбачає наявність уроків з інтерактивними формами роботи, з відео, аудіо та анімаціями, що дозволяє дитині самостійно та з захопленням засвоювати нові знання, а не бути пасивним споживачем інформації.

«Творчою студією педагогів дистанційної школи «Оптіма» вже розроблені унікальні уроки для учнів 1-11 класів. Вони включають багато інтерактивних форм роботи, відео, аудіо та анімації. Дитина не змушена «зубрити» матеріал. Учень «Оптіма» – активний учасник освітнього процесу. Такого результату неможливо досягти, просто працюючи зі сканкопією підручника або переглядаючи відеозапис уроку», – повідомила генеральний директор дистанційної школи «Оптіма» Марія Мілецька.

Генеральний директор додала, що учні дистанційної школи під час навчання виконують різноманітні завдання, вивчають інтерактивні карти, 3D моделі та багато іншого. Все це спонукає інтерес, зацікавленість навчанням, збільшує ефективність засвоєння нових знань.

Ще однією ґрунтовною ознакою дистанційного навчання є сучасна система контролю та обліку результативності. Спеціальні сервіси дозволяють вчителям перевіряти роботи, залишати свої коментарі та ставити оцінки. Учень може виконувати тести, письмові роботи, складати вірші напам’ять і навіть лабораторні роботи.

Учень при дистанційному навчанні достатньо самостійний, а його графік роботи гнучкий, але він ніколи не залишається один на один з навчанням. Також, що важливо, батьки можуть у будь-який час дізнатися про результати навчання дитини.

«В школі «Оптіма» працює більше 80 професійних вчителів та тьюторів, які мають досвід роботи з дітьми саме при дистанційному навчанні. Вчителі постійно відслідковують результативність навчання, можуть завчасно виявити можливі проблеми та допомогти. Учень «не губиться» в загальній масі, адже робота з кожною дитиною індивідуальна. До речі, учнів «Оптіма» вже більше 3 000», – зазначила Марія Мілецька.

Важливий нюанс визнання освіти. «Оптіма» – перша школа в Україні, яка отримала ліцензію на провадження освітньої діяльності без очного формату. Це означає, що учні школи отримують документи державного зразка, а всі програми відповідають державному стандарту.

«Сьогодні батьки багатьох школярів постали перед необхідністю змін. Але також отримали можливість стати більш сучасними, ефективними та прогресивними. Адже справжнє дистанційне навчання – це автономний і повноцінний освітній процес, який може бути більш зручним, цікавим і захопливим для дитини, ніж класична школа», – підкреслила Марія Мілецька.


 

Категорії: + Оновлення