teacherjournal.com.ua - Учительський журнал (ВГ «Основа»)

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/u7066/domains/metodportal.net/includes/menu.inc on line 745.
RSS-матеріал
Учительський журнал он-лайн - публікація власної роботи, методичний банк, обмін досвідом
Оновлене: 1 година 43 хв тому

pppp

9 годин 10 хв тому

''''

Категорії: + Оновлення

"В житті завжди є місце подвигу " (виховне заняття з елементами тренінгу)

Ср, 2014-12-17 22:29

Богдан Марина Анатоліївна,

Заняття спрямоване на розширення й поглиблення героїзму, патріотизму, національної самовизначеностіі, актуальне в контексті сучасної ситуації в Україні, закликає до єдності усіх громадян держави та гордості за свою Батьківщину. Супроводжується відео матеріалами та показом мультимедійної презентації.

Категорії: + Оновлення

Конспект уроку "Василь Стус: життя та поезія як дорога болю"

Ср, 2014-12-17 22:29

Життєвий та творчий шлях Василя Стуса дуже актуальний у сучасній Україні. Безкомпромісність, віра у свої ідеали, патріотизм, розуміння невідворотності болю,страждань - ось те, чому навчає цей поет нас, сучасних українців. Василь Стус зрозумілий і близький вдумливому читачу, справжньому українцю.

Категорії: + Оновлення

"Ти і безпека на дорозі" (заняття для учнів 1-6 класів)

Ср, 2014-12-17 22:17

Богдан Марина Анатоліївна,

Заняття спрямоване на повторення, узагальнення та систематизацію знань з "Правил дорожнього руху", виховання бережливого ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих, стимулювання пізнавальної діяльності учнів. супроводжується наочністю та показом мультимедійної презентації.

Категорії: + Оновлення

"Ти і безпека на дорозі" (заняття для учнів 1-6 класів)

Ср, 2014-12-17 22:16

Богдан Марина Анатоліївна,

Заняття спрямоване на повторення, узагальнення та систематизацію знань з "Правил дорожнього руху", виховання бережливого ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих, стимулювання пізнавальної діяльності учнів. супроводжується наочністю та показом мультимедійної презентації.

Категорії: + Оновлення

Виховна година (гра - змагання) « Зустріч з Правознайкою »

Ср, 2014-12-17 21:32

Вчитель початкових класів: Козаченко Алла Олександрівна

СЗШ №2 м.Новомосковськ

Виховна  година  (гра - змагання)  « Зустріч з  Правознайкою »

Мета: закріпити знання учнів  основних прав дитини,  ознайомити з документами,  які захищають ці права  («Конвенція про права  дитини»), навчати дітей вмінню захищати себе при порушенні прав,  розвивати  вміння аналізувати  ситуацію і робити висновки,  виховувати дисциплінованість, повагу до законів України.

Обладнання: таблиці, картки для групової  роботи, макет телевізора.

Хід   виховної  години

1.  Організаційний  момент.

а)   Гра « Передай посмішку.» (для створення позитивного настрою)

Учні повертаються один до одного і посміхаються.

2.  Актуалізація  опорних знань .

а)  Гра  « Чарівна скринька.»  (в   скриньці заховано скарб-дзеркало )

Діти заглядають в скриньку і бачать своє відображення.

Висновок:  людина-найцінніший скарб, кожен – особистість, на Землі більше  такого немає.

Вірш «Ти  знаєш що ти Людина?

Ти  знаєш що ти Людина?

Ти  знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя єдина, очі твої одні! »

-   А скарб треба охороняти.

3.  Повідомлення теми  і мети виховної години.

- Сьогодні  до нас прийшов  Правознайко. Він  хоче подивитись чи знаєте ви свої права?  Хто з вас знає краще?

- Добрий  день,  діти,  я  – Правознайко і хочу показати вам телепередачу «Великі права маленької людини.»

4. Вивчення нового матеріалу.

Диктор: Дитина-це людина яка зростає. Пройшло не одне століття, поки           людина зрозуміла:

Дитина - найбільший скарб і її треба оберігати. Але ще й зараз у світі

250 млн. дітей-тяжко працюють, жебракують, порушують закон.

30 млн. дітей не можуть навчатися, бо не мають на те умов.

Тому «Конвенція про права дитини» має велике значення. Що це?  Це міжнародна угода,  яка захищає  права  дітей. Вона була  прийнята 20 листопада 1989 року.  В Україні набула чинності 27 вересня  1991 року.

1 учень . Я  право маю жити на землі

Творити, дихати, учитись.

Примножувати багатства всі її.

2 учень. Я маю право на здоров’я  охорону

Яка б не прийшла біда

Щоб завжди в моєму домі

Спокійною була моя сім’я.

3 учень. У школі всіх наук  джерела

Зібрані зі всього світу

Обіцяю добре вчитись

Маю право на освіту.

4 учень. На золотаве  сонце в небесах

Що  щедро Україну  зігріває.

На соловейка спів в гаях,

Та право на любов батьків, безмежну і безкраю.

5 учень. На чисту воду і на хліб духмяний

Я маю право раз і назавжди.

Всім дітям достатнє харчування

Потрібно, щоб здоровими рости.

Диктор:  Дитя моє, права дитини ти мусиш  вивчити сумлінно.

Це так потрібно так важливо, напевне знати в наші дні,

Коли з тобою справедливо вчиняють, а коли і ні !

Правознайко: - Ви  подивились телепередачу,  а тепер ми позмагаємось та й взнаємо хто  був  найуважнішим.

5.Закріплення вивченого.  Гра-змагання. (робота в групах)

а) «Листи казкових героїв.» ( з якої казки герой, яке право порушили)

1 група   « У бочку з сином посадили, засмолили, покотили

І пустили в океан, так звелів  їм цар Салтан.

(«Казка про царя Салтана…», право на життя)

«Діти, я хочу на бал, а мене примушують багато працювати.»

(«Попелюшка.»,  право на  відпочинок)

2 група  «Я зайчисько, я маленький. Хатку мав собі гарненьку.

Та прийшла коза рогата і нема у мене хати.»

( «Коза-дереза.», право на житло)

«Мене вигнали зимою в ліс за пролісками.»

( «Дванадцять місяців.», право на любов та піклування)

3група «Полечу я від діда і баби, бо вони спалили моє пір’я  і гніздо»

(«Кривенька качечка.», право на особисті речі)

«Мене тримає Снігова королева і не відпускає до бабусі.»

(«Снігова королева.», право на вільне пересування)

б ) Конкурс  «Вузлики»(відгадати зашифровані слова)

1 група –во-пра-на-ві-ос-ту

2 група-во-пра-на-тя-жит

3 група -во-пра-на-бов-лю

в) Пантоміма (відгадати яке право порушують)

г) Продовжити речення.

1 група « Конвенція про права дитини» - це …(міжнародна угода)

2 група «Конституція» - це ….(закон про  права та обов’язки громадян)

3 група «Конвенція про права дитини» була прийнята ….(20 листопада 1989року)

Переможених у змаганні немає, бо виграли всі.                                          6. Рефлексія. Закінчити речення . Я навчився… Я  зрозуміла…                                                                    Пам’ятай!  Твої права захищає держава!

Знай! Ти не один!

Категорії: + Оновлення

Міжпредметні зв’язки як інтеграційний засіб формування цілісного світогляду

Ср, 2014-12-17 20:39

Стаття щодо застосування міжпредметних зв'язків під час вивчення предметів природничого циклу з метою формування в учнів цілісного наукового світогляду. Містить конкретні поради для вчителів, опис власного досвіду автора з даної проблеми.

О. М. Синельникова-Романенкова

вчитель хімії і біології

спеціаліст вищої категорії

ЗОШ №50, м. Маріуполь

Донецької області

Категорії: + Оновлення

Гра "Правовий букварик"

Ср, 2014-12-17 19:45

Виховна година- гра "Правовий букварик"  для формування  правових  знань учнів 1-го класу.

Автор: Чокан Т.М.

Категорії: + Оновлення

Конспект уроку у восьмому класі на тему: "Музика".

Ср, 2014-12-17 01:30

Тема: Мої музичні уподобання.

 

Підтема: Стилі,види та сила музики.

Цілі: Практикувати учнів в читанні та аудіюванні текстів з метою повного розуміння усієї інформації.Поширити лексичний запас за темою.Практикувати учнів в усному мовленні,виховувати інтерес та зацікавленість до музики.

Хід уроку

 

І Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

Greeting

Good morning,my dear friends!I am glad to see you.I hope you are well and ready for the lesson,I’m sure you will like it because the topic of today”s lesson enjoys a great popularity among teenagers.

Try to guess our topic.I”ll promt you:

-it is smth we can”t live without

-we hear it everywhere

-it makes people sing and dance

-it is played by different instruments

II Повідомлення теми та мети

Certainly!It is MUSIC.We are going to speak about music,its different styles,its power,famous singers and your music tastes.

Look at the blackboard:

Life without music would be a mistake

Friedrich Nietzhe

Do you agree with these words?Let”s discuss it.Is it really so important in your life?

1.Where can you hear music?

2.When do you usually listen to music?

3.Do you go to the music school?

4.Can you play any instruments?

5.Have you got Music lessons at school?Do you like them?

6.Can you imagine your life without music?

III Warming-up

Now think a bit and imagine things which are associated with the word “Music”.Would you like to write them on the blackboard making a MIND MAP

 

 

instruments ---- MUSIC ---- song

 

 

You see that it is impossible to imagine a day without music.It is connected with everything and everybody.It is a universal language of mankind.People can”t live without music,they listen to music,dance to music,learn to play musical instruments.We can hear music everywhere:in the streets,in the shops,on TV and over radio.

IV Основна частина уроку.

Pre-reading activities.Different styles and kinds.

But we are different and we have different views,tastes and preferences.So,we like different styles of music.Let”s recollect  them.

What music styles do you know? Which one is to your liking?

-сlassical           -folk          -step       -reggae           -jazz             -punk         -rock

-blues               -country     -rap        -techno           -disco          -hard rock       -rock’n’roll

-heavy metal         -hip-hop

You see there are as many different styles as there are different languages.And it is impossible to know and like all of them.Naturally only some of them are the most popular and well-known.

Work in groups.

Now try to define the style of music which you have chosen.Make a group of 4.

(Учні отримують декілька назв стилів і картку з описом одного з них.Вибір відповідної назви.)

Well-done!

It is naturally that different situations in our life demand different kinds of music.Sometimes we like gentle and quiet music,but sometimes we need  smth harsh.

Take a list of adjectives.Let’s practice them at first.Read after me.Who can help us with translation?

Match the adjectives describing music to their opposites:

1.loud                                     a.peaceful

2. discordant                         b.harmonious

3.joyful                                    c.sad

4.gentle                                   d.quiet

5.soothing                               e.depressing

6.violent                                   f.exciting

7.happy                                     g.harsh

Different kinds of music have different effects.Music  gives us not only pleasure and satisfaction,but also teaches us,to develop our feelings.Music has its power and it is surprising,believe me.

V Читання з метою повного розуміння.

Reading.

To prove it-Read the text “Power of Music”.Try to understand it.

Post-reading activities:

1.Where can be music heard?

2.Does music affect on human system?

3.What do different kinds of music help to feel?

4.Is it used in hospitals to treat patients?

5.How many types can music be divided into?

6.What kinds of music help in scientific work?

7.Does it help us in our daily life?

Контроль розуміння.Робота з картками TRUE or FALSE.

What new have you learned from this text?

VI Представлення тексту для аудіювання “THE BEATLES

Listening.

Do you prefer live or recorded music?Who is your favourite singer?

Pre-Listening activities.

Have you ever heard about the idols of 60-s?It was a famous group of four from Liverpool.

What hits of the Beatles do you know?

Can you add the surnames to their names before listening to the text?

John                 c)Harrison

Ringo                b)McCarthney

George              a)Lennon rison

Paul                   b)Starr

Listening.

Контроль розуміння.

Answer the questions:

1.When did  the Beatles become famous?

2.What was their first record?

3.Where did they start their career?

4.How did Brian Epstein become the group”s manager?

5.Why did Lennon cause anti-Beatles demonstration?

6.Why did Beatles split up?

7.What did they do after they had splitted up?

8.Were the Beatles still popular after 20 years?

9.Are they popular now?Why?

10.What hits of Beatles do you know?

VII Заключна частина уроку.

Summarizing.

To finish our lesson let”s make a conclusion.Can you imagine your life without music?What would it be like?

VIII Home Task.

Your task is to find some interesting information about your favourite singers,bands or groups and their styles.I am(not) satisfied with your work today.Especially…Your marks…The lesson is over.Good bye!

Категорії: + Оновлення

І знов засипле все зима... Л.Костенко "Віхола", "Пряля"

Ср, 2014-12-17 00:13

Татарінцева Олена Валеріївна

учитель початкових класів

Первомайського НВК

"ЗОШ І-ІІст. №15-колегіум"

Конспект уроку літературного читання у 2 класі на тему "І знов засипле все зима...Л. Костенко "Віхола", "Пряля" розроблено відповідно вимог чинної програми з використанням сучасних технологій навчання молодших школярів.

Категорії: + Оновлення

Урок математики на тему "Усне додавання і віднімання чисел у межах 1000"(3 клас)

Ср, 2014-12-17 00:05

Татарінцева Олена Валеріївна

учитель початкових класів

Первомайського НВК

"ЗОШ і-ІІст. №15-колегіум"

Конспект уроку математики у 3-му класі на тему "Усне додавання і віднімання чисел в межах 1000" розроблено відповідно до вимог чинної програми з використанням сучасних технологій навчання молодших школярів.

Категорії: + Оновлення

Виховна година "Вчимося робити добро, воно дорожче від золота"

Вт, 2014-12-16 23:57

Татарінцева Олена Валеріївна

учитель початкових класів

Первомайського НВК

"ЗОШ І-ІІст. №15-колегіум"

Виховна година "Вчимося робити добро, воно дорожче від золота" призначена для учнів початкових класів. Розроблено з використанням сучасних методик виховання молодших школярів.

Категорії: + Оновлення

Конспект уроку інформатики у 2-му класі на тему "Історична подорож. Від абака до нетбука"

Вт, 2014-12-16 23:49

Татарінцева Олена Валеріївна

учитель початкових класів

Первомайського НВК

"ЗОШ І-ІІст.№15-колегіум"

Конспект уроку інформатики на тему "Історична подорож. Короткі історичні відомості про обчислювальні прилади та з історії створення ЕОМ від абака до нетбука. Комп`ютерна підтримка навчальних предметів" створена відповідно до нової програми та з використанням сучасних технологій навчання молодших школярів.

Категорії: + Оновлення

РОЛЬ СІМ"Ї В ФОРМУВАННІ КРЕАТИВНОСТІ

Вт, 2014-12-16 23:37

Вєсько Ольга Миколаївна

Презентація на тему "РОЛЬ СІМ"Ї В ФОРМУВАННІ КРЕАТИВНОСТІ"

Категорії: + Оновлення

Креативно своїми руками

Вт, 2014-12-16 23:32

Вєсько Ольга Миколаївна

Презентація майстер - класу

Категорії: + Оновлення

Свято книги "Подорож до країни Книгарії"

Вт, 2014-12-16 23:28

Татарінцева Олена Валеріївна

учитель початкових класів

Первомайського НВК

"ЗОШ і-ІІст. №15-колегіум"

Свято книги "Подорож до країни Книгарії" розроблено для учнів початкової школи. Учні занурюються в історію створення книг, працюють в книжковій лікарні під кодовою назвою "Ріпка", подорожують сторінками українських народних казок та віршів відомих українських поетів.

Категорії: + Оновлення

Підмет як головний член речення. Комп'ютер - помічник чи господар?

Пн, 2014-12-15 22:31

Конспект уроку української мови у 8 класі на тему "Підмет як головний член речення" (урок вивчення нового матеріалу) містить матеріал на злободенну тему - комп'ютерна залежність молодого покоління. Автор - вчитель української мови й літератури Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гетьман Світлана Олександрівна.

Категорії: + Оновлення

Дебати як різновид публічної дискусії. Бази даних. Конспект інтегрованого уроку в 11 класі

Пн, 2014-12-15 22:16

Конспект інтегрованого уроку української мови та інформатики в 11 класі, який містить матеріал проведених учнями дебатів на тему "Чи витримають бібліотеки випробування епохою інформаційних технологій?". Автори: учитель української мови Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гетьман Світлана Олександрівна, вчитель інформатики Янкін Павло Павлович.

Категорії: + Оновлення

Олесь Гончар. "Людина і зброя". Конспект уроку української літератури в 11 класі

Пн, 2014-12-15 21:53

Конспект уроку-роздуму над романом Олеся Гончара "Людина і зброя" на тему "Роздуми на берегах пам'яті". Автор - вчитель української мови й літератури Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гетьман Світлана Олександрівна.

Категорії: + Оновлення

Творчі проектні роботи учнів 7, 9 класів до узагальнюючих уроків

Пн, 2014-12-15 21:47

Матеріали до узагальнюючих уроків за творчістю О.Генрі, Д.Олдріджа, М.Гоголя, А.Гофмана, приклад навчального проекту " Ми пам'ятаємо" ( за розділом " Література проти війни").

Бойко С.С., вчитель Миколаївської ЗОШ №40

Категорії: + Оновлення